Президентът на САЩ Доналд Тръмп се е отказал да изпраща в Исламабад емисарите си Стив Уиткоф и Джаред Къшнър. Те трябваше да отпътуват за там този уикенд за преговорите между Иран и САЩ.
Държавният глава на САЩ публикува пост в профила си в социалната мрежа „Трут Соушъл“, в който заяви:
„Твърде много време се губи в пътуване, твърде много работа! Освен това има огромни борби и объркване в тяхното „ръководство“ (на Иран – бел.ред). Никой не знае кой е на власт, включително и те самите. Също така, ние имаме всички карти, те нямат никакви! Ако искат да говорят, всичко, което трябва да направят, е да се обадят!“.
Иранският външен министър Абас Арагчи пристигна в пакистанската столица, където се срещна с премиера Шебхаз Шариф.
Двете страни обсъдиха двустранните отношения, развитието на ситуацията в региона и дипломатическите усилия на Пакистан за намаляване на напрежението в Близкия изток и други въпроси. На срещата присъства и пакистанският вицепремиер и външен министър Исхак Дар.
След края на срещата дипломат №1 на Техеран напусна Исламабад. Той ще посети Оман и Русия.
