„Министърът на вътрешните работи първо трябваше да поздрави всички полицаи, които си свършиха работата на протеста срещу БФС, а след това категорично да осъди садистите, които се наслаждаваха да упражняват насилие над невинни хора“. Това заяви в „Панорама“ по БНТ депутатът от ПП-ДБ Христо Петров – Ицо Хазарта.
„Аз, също като служителите на МВР, получавам заплата от държавата. Представете си как пред мен застава един човек, който не ме провокира, не ме напада и аз му избивам три зъба или хващам едно момиче и го наритвам в корема. Правилното е да бъда арестуван, разследван, съден. Не е правилно премиерът Денков да излезе и да каже: „Той Ицо работи в напрегната обстановка и му е дошъл повече адреналинът“. Това се случи с отношението на министър Стоянов спрямо хората, които видяхме и от клиповете, и от разследванията“, категоричен е той. „Никой нямаше да обсъжда защо министърът е бил на кино, ако протестът беше минал без насилие спрямо невинни хора“, каза още Петров.
„Човек трябва да е в парламента с нагласата, че ще трябва да се съобразява и да намери начин да свърши полезни неща“, коментира депутатът. „Когато влизаш в политиката, провалът много често е неизбежен и сто процента е сигурно, че няма да бъдеш герой. Който е решил да бъде герой, със сигурност не се блазни от мисълта да бъде част от политиката“, каза още Ицо Хазарта.
Петров не смята, че Делян Пеевски раздава заповеди на управляващите. „Това, че някой съобщава нещо, за което е получил информация, че ще бъде направено, не го прави началник на никого. Имал съм много разговори с хора по този повод, защото недоволстват и ме питат. Разговорът приключва, като попитам: кое гласувахме, което този човек ни нареди или накара? Събеседникът ми млъква в този момент“, каза той.
Христо Петров определи вчерашния ден като един от най-хубавите си като депутат, защото след три години работа са приети промени в Закона за авторското право. „Това е закон неатрактивен и неразбираем за голяма част от обществото, но решава огромни проблеми на творци, изпълнители, автори, продуценти. Протакането на този закон последните три години доведе до това България плати повече от 10 млн. лв. глоба заради наказателна процедура. Много труд в една материя, неразбираема и за повечето юристи, доведе до това неща, които с години са проблем за творците, да бъдат решени“.