Снощи, малко след 23.30 ч., на ул. „Саморанска“ в землището на с. Самораново, лек автомобил „Мерцедес“, управляван от 20-годишен дупничанин, при движение с висока скорост се е ударил в тухлена стена на имот.
Водачът на автомобила е настанен е в столична болница със счупена подбедрица на десния крак, а двамата пътници – на 17 и 18 г., са настанени в отделението по реанимация на дупнишка болница за лечение – с черепно-мозъчни травми са.
На водача е направен тест за употреба на алкохол и наркотични вещества, резултатът е отрицателен.
Дежурна полицейска група е извършила оглед, екип на РСПБЗН – Дупница, е оказал техническа помощ при обслужването на произшествието. Досъдебно производство е образувано по случая в РУ Дупница, уведомен е дежурен прокурор.
