Състоя се годишната среща на служилите на 11-та гранична застава „Папреница“.
Събитието събира ветерани от Граничния отряд за спомени, приятелство и почит към службата в планина Беласица.
Срещата се организира от инициативен комитет на бившите граничари. И тази година гост бе кметът на община Петрич Димитър Бръчков.
„Имах възможността да поздравя граничари от цяла България, които присъстваха на десетата среща, проведена на застава „Папреница“.
Похвални са усилията им да поддържат тази гранична застава в планина Беласица. Благодарение на тях са създадени условия за подслон на хора в планината – изградени са нова беседка и чешма.
Това място пази много лични и дори семейни спомени, както и години на изпълнение на дълга по охрана и опазване на държавната граница“, написа градоначалникът във Фейсбук.

