Правителството ще предложи, а Народното събрание ще работи по създаване на единен дигитален портал, в който да се води на едно място и по едновременно цялата административна комуникация между държавата и бизнеса.
Това обяви председателят на Народното събрание Михаела Доцова на форума Green Transition Forum 6.0 – най-голямата платформа в Централна и Източна Европа за дискусии по устойчиво развитие и икономическа трансформация.
„Държавата ще създаде предпоставки за единен дигитализиран портал, в който като „портал на бъдещето“ само с едно заявление, само с електронния си подпис, всички административни органи да бъдат сезирани“, съобщи Доцова. Тя добави, че това е заложено в програмата на кабинета „Радев“, която ще бъде представена съвсем скоро.
„Това е и нещото, с което българският парламент ще се занимава в следващите месеци, и то е насочено именно към създаване на една по-благоприятна административна среда за малкия и средния бизнес. Но тези правила ще важат и за големия бизнес, защото проблемите на големия бизнес са същите, само че те са далеч по-мащабни и далеч по-продължителни“, посочи председателят на Народното събрание.
GTF 6.0 е организиран от Dir.bg и се провежда от днес до 5 юни в София. С годините той се утвърди като единствената конференция в източноевропейска столица, която събира на едно място световни лидери, водещи икономисти и представители на индустрията в контекста на необходимостта от дълбоки реформи.
