Двама водачи, управлявали автомобили след употреба на алкохол, са задържани в област Благоевград през изминалото денонощие.
На 7 май около 08:25 часа в село Гърмен полицейски служители спрели за проверка лек автомобил „Ауди“, управляван от 50-годишен мъж от Гоце Делчев. При извършената проба с техническо средство е установено, че водачът е шофирал с 1,28 промила алкохол в издишания въздух.
Около 15:50 часа на вчерашния ден, на улица „Места“ в Якоруда, служители на РУ-Разлог проверили лек автомобил „БМВ“. Тестът за алкохол на 28-годишния водач от града отчел 1,80 промила.
Двамата мъже са задържани за срок до 24 часа със заповед за полицейско задържане. По случаите са образувани досъдебни производства.
